Sh.K.A. “DUFLLA” prezantoi kulturën shqiptare në Bullgari

Shoqëria Kulturore Artistike “DUFLLA” në mënyrë dinjitoze prezantoi kulturë dhe traditën shqiptare në festivalin ndërkombtar “Malesheva këndon dhe vallëzon”. Ky festival që mbahet në Mikrevo të Bullgarisë, organizohet nga komuna e Strumjanit nën patronazhin e Ministrisë së Kulturës dhe nën përkrahje të lidhjes se ansambleve botërore (CIOFF).

Prezenca e shum shteteve ballkanike dhe europjane si Ukraina, Moldavia, Bullgaria, Sërbia, Greqia, Maqedonia, Turqia, Bosnja, Hungaria, Kroacia, Mali i Zi etj. e bëjnë këtë festival edhe më madhështor. 

Sh.K.A. “DUFLLA” përfaqësoi Maqedoninë më konkretisht rajonin e Dërvenit me këngë dhe valle burimore.  Privilegj për ansamblin tonë ka qenë prezantimi në përgjithësi i kulturës shqiptare në një festival ndërkombtar të përkrahur nga lidhja e ansambleve botërore.

Më poshtë ju sjellim disa fotografi nga festivali Malesheva këndon dhe vallëzon 2016.

Komento

komente

43 Trackbacks & Pingbacks

 1. psychologist san diego
 2. golden teacher mushroom substrate,
 3. slot wallet
 4. motorsport
 5. สล็อตเว็บตรงไม่มีขั้นต่ำ
 6. Dividend-paying stocks
 7. this contact form
 8. Locksmith Gallatin TN
 9. massage delivery Bangkok
 10. 현금홀덤사이트
 11. ทดลองเล่นบาคาร่า
 12. สูตรหวยยี่กี เล่นอย่างไร
 13. วิลล่าภูเก็ต
 14. Giza Pyramid Tour Inside
 15. rajabandarq
 16. buy magic mushrooms online australia
 17. acheter phentermine en ligne sans ordonnance
 18. bonanza178
 19. yehyeh
 20. กายภาพบำบัดที่บ้าน
 21. รับทำ SEO
 22. qiuqiu99 slot
 23. alpha88 เข้า ไม่ได้
 24. psilocybin chocolate california
 25. snuscore
 26. bonanza178
 27. 20147 zip code
 28. คอนโดพัทยา
 29. bandar togel
 30. โซล่าเซลล์
 31. อุปกรณ์การแพทย์
 32. ภู่หลาน
 33. mejaqq
 34. agen slot
 35. สล็อตเว็บตรงไม่ผ่านเอเย่นต์
 36. Zlurpee Pod
 37. super kaya88
 38. ป้ายบิลบอร์ด
 39. Hunter898
 40. บทความ 2LOTVIP
 41. pgslot
 42. speed
 43. superkaya88

Comments are closed.

Po Karikohet…