SHKA DUFLLA kthehet me dy çmime nga Oda Dibrane

Mbrëmë me 11 nëntor u mbajt nata e tret finale e festivalit mbarëkombtarë Oda Dibrane, që në saje të emrit që ka mblodhi 14 grupe artistike nga trojet shqiptare. Nata e parë u hap në Dibër të Madhe, dhe dy netët e tjera në Peshkopi.

SHKA „“DUFLLA“ prezantoi programin e saj në mbrëmjen e dytë duke u paraqitur me këngë dhe valle kryesisht burimore. Poashtu në sajë të programit prezantuan edhe traditat, alegoritë dhe lojrat popullore të trevës së Dërvenit.

Atmosfera artistike ishte mbresëlënëse dhe me larmi folklori që nga jugu në veri.

Në natën finale u ndanë çmimet për ansamblet më të mira ku SHKA DUFLLA ariti të rrëmbe dy çmime edhe atë për vallen më të mirë burimore me vallen e Ali Agës dhe çmimin kënga më e mirë burimore me këngën Jam e Shkupit e Dervenit.

Këto janë dy nga shumë çmimet e fituara këtë vit për SHKA DUFLLA që për një periudh 1 vjeçare ariti suksese të mëdha në vend dhe jasht vendit.

 

 

Komento

komente

43 Trackbacks & Pingbacks

 1. MAA Streams
 2. MAA Streams
 3. Bassetti Kissenbezug Online-Shop
 4. 1000 45
 5. สล็อตเครดิตฟรี
 6. glock com usa
 7. ซื้อเฟสยิงแอด
 8. สล็อตวอเลท
 9. dragongaming
 10. sustanon 250
 11. mp3juices.io
 12. earn passive income
 13. บ้านมือสอง
 14. Hyper Scape hacks
 15. Discover Nashville
 16. Furnizare aer proaspat
 17. 다시보기
 18. clenbuterol achat
 19. mejaqq
 20. aksara178
 21. 호두코믹스
 22. 늑대닷컴
 23. qiuqiu99 demo
 24. buy 3chi
 25. เว็บ บอล ที่ ดี
 26. แฮนดิแคป
 27. rich89bet
 28. สล็อตbetflik
 29. Hunter898
 30. บอลออนไลน์ฟรี
 31. เพิ่มยอดไลค์
 32. ร้านเค้กบางแค
 33. เกมน่าสนใจ ของค่าย eBET Casino
 34. เว็บพนันออนไลน์
 35. agen slot
 36. Jues
 37. KS Kurve
 38. super kaya88
 39. lawyer phuket
 40. click here
 41. เว็บพนันบอลAUTO แทงบอลออนไลน์ วางเดิมพัน กีฬาสด
 42. สล็อตเว็บนอก
 43. superkaya88

Comments are closed.

Po Karikohet…