DUFLLA përuron objektin kulturor

Në prezencë të kryetarit të Komunës z.Blerim Bexhetit, imamëve Ahmed dhe Emran Hoxha, drejtorëve të institucioneve të ndryshme, kryetarit të unionit artistik, donatorëve, përfaqësuesve të ansambleve dhe banorëve të fshatit Rashçe, u përurua objekti kulturor i Shoqërisë Kulturore Artistike DUFLLA. Rrugës së vështirë 5 vjeçare të funksionimit kemi kaluar nëpër shumë sfida andaj jemi krenar që kulturën e fshatit Rashçe dhe Dërvenit në përgjithësi e kemi prezantuar në shum vende të botës dhe nuk do të ndalemi këtu, por do të vazhdojmë së bashku me ju dashamirë të artit dhe kulturës për të trashëguar këngën dhe vallen tonë autoktone brezave të rinjë që gëzojnë të gjitha kushtet, lirinë e të menduarit dhe shprehjen e lirë për të vepruar.

Objekti kulturorë tashmë ka filluar pjesërisht rinovimin dhe për mirëmbajtje do të kujdeset komuna e Sarajit e cila gjithnjë ka qenë në përkrahje të kulturës dhe shoqërive kulturore dhe do të vazhdoj të jetë përkrahës më i madh u shpreh ndër tjerash kryetari Blerim Bexheti.

Kryetari i ShKA “Duflla” z.Ylber Idrizi falenderoj komunën e Sarajit dhe donatorët që kontribuan në rinovimit e objektit kulturor që “Duflla” sot të mund të gëzon këto hapësira në realizimin e aktiviteteve kulturore, rinore dhe sportive.

Komento

komente

44 Trackbacks & Pingbacks

 1. qiuqiu99
 2. remington 1911 45
 3. สล็อตเว็บตรง แตกง่าย
 4. ฝาก ถอนเงิน สล็อตวอเลท ไม่มีขั้นต่ำ
 5. buy cz guns
 6. Achieving financial freedom
 7. buy ozempic online
 8. Bubble Tea
 9. Spellbreak hacks
 10. สมัครสมาชิกyehyeh
 11. Oxandrolon Kaufen
 12. https://leonax.net/
 13. สลากดิจิทัล LSM99
 14. buy magic mushrooms spores
 15. ปั้มยอดวิว
 16. OTC Pain Relief
 17. SLOTGENZ
 18. Hosting
 19. ติดเน็ตบ้าน ais พร้อม กล่องทีวี
 20. additional resources
 21. แทงบอล191
 22. relx
 23. หมอไก่ at medical clinic
 24. smart vape carts https://exotichousedispensary.com/product/smart-vape-carts/
 25. วิธีการ สมัครสมาชิก 2LOTVIP
 26. buy staccato guns
 27. qiuqiu99 situs
 28. ราคาบอล 0.5
 29. sudoku
 30. ทินเนอร์
 31. muay thai bangkok
 32. สล็อต pg เว็บตรง แตกหนัก
 33. จำหน่ายหลอดไฟ LED
 34. betmw168
 35. หวยฮานอย
 36. 220
 37. pool villas in phuket
 38. pengeluaran sgp
 39. slot
 40. slot online terbaik
 41. bonanza178
 42. https://ccaps.net/
 43. AE Sexy
 44. clindamicina 300 mg dosis

Comments are closed.

Po Karikohet…