U mbajt kuvendi zgjedhor i shoqatës kulturore DUFLLA

Sot më datë 06 Mars me fillim në ora 18:00 filloj punimet e saja Kuvendi Zgjedhor i Shoqatës Kulturore DUFLLA.

Në kuvendin e parë zgjedhor që u mbajt në gjimnazin Saraj, u zgjodh kryetari dhe kryesia e re e kësaj shoqate.

Vlenë të theksohet se në kuvendin e shoqatës DUFLLA bën pjesë edhe diaspora me përfaqësuesit e saj nga Zvicra, Italia dhe Gjermania.

Kryetar i ardhshëm i shoqatës kulturore DUFLLA u rizgjodh Ylber Idrizi i dëshmuar për përiudhën e kaluar në udhëheqjen e kësaj shoqate njëherit ideator dhe themelues i shoqatës dhe i festivalit burimor DUFLLA.

Ylber Idrizi është artist i diplomuar në akademinë e arteve të bukura pranë univerzitetit shën Kirili dhe Metodij – Shkup, njëherit edhe producent i dëshmuar i skenës muzikore.

Folklorin e ka pasion dhe trashëgimi nga babai i tij rapsodin tashmë të ndjerë Idriz Çilafi që njihet për interpretimin më të veçantë të këngëve polifonike dyzërëshe.

Tradita, kultura, kënga dhe vallja dërvenase është ruajtur dhe kultivuar ndër shekuj, prandaj një ndër misionet kryesore të shoqatës kulturore DUFLLA është që ta përcjellim me fanatizëm këtë traditë tek brezat e rinj duke tentuar me çdo kusht që kultura e Dërvenit të prezantohet edhe jasht vendit – deklaroi mes tjerash kryetari i posazgjedhur Ylber Idrizi. Poashtu falenderoj kryesinë në largim për bashkëpunimin 4 vjeçar dhe i uroj kryesisë së re që të vazhdon rrugën e nisur duke plotësuar idealin e nisur më 22 prill 2016.

Pas përfundimit të punimeve të kuvendit vallëtarët e ansamblit DUFLLA kishin pregaditur një koktel modest duke u njoftuar me kryesinë e re të shoqatës.

Komento

komente

43 Trackbacks & Pingbacks

 1. where to buy social signals
 2. https://exploit-the-future.com/
 3. ดิจิเซิร์ฟ
 4. ฝาก ถอนเงิน สล็อตวอเลท ไม่มีขั้นต่ำ
 5. ytmp3
 6. สล็อตเว็บตรงไม่มีขั้นต่ำ
 7. คาสิโนออนไลน์ LSM99
 8. primobolan
 9. Residual income opportunities
 10. Bubble Tea
 11. เกมส์คาสิโน
 12. bonanza178
 13. buy cc
 14. bonanza178
 15. ลู่วิ่งไฟฟ้า ยี่ห้อไหนดี
 16. เครื่องกรองน้ำ coway
 17. magic mushrooms for sale
 18. รับแพ็คสินค้า
 19. magic mushrooms for sale australia
 20. คาสิโนสด
 21. togel singapore
 22. สล็อต pg เว็บตรง แตกหนัก
 23. ป้ายโฆษณา
 24. เว็บพนันบอล ฝาก ไม่มี ขั้น ต่ำ
 25. read this article
 26. บุหรี่นอกเก็บเงินปลายทาง
 27. เสาเข็มไมโครไพล์
 28. https://ccaps.net/
 29. สล็อตเว็บตรง
 30. แฟชั่นเกาหลี
 31. สล็อตเว็บนอก
 32. fxpro
 33. https://www.kentreporter.com/reviews/phenq-reviews-urgent-side-effects-warning-honest-customer-truth/
 34. pgslot
 35. pepperstone
 36. เลือกเล่นเกมได้เงินจริง ae slot ดีกว่ายังไง?
 37. https://hmalkazinuhatqatar.com/paypal-casinos
 38. Infy
 39. ks pod
 40. Kardinal Stick
 41. รับติดตั้งโซล่าเซลล์ กรุงเทพ
 42. เครื่องเลเซอร์หน้า
 43. superkaya88

Comments are closed.

Po Karikohet…