Grupi Folklorik më i kompletuar i Ansamblit DUFLLA 

Në Festivalin ndërkombëtar “Shkupi Folk Fest 2017” që u organizua për herë të parë në komunën e Sarajit, ansambli DUFLLA ishte pjesmarrëse në natën e parë garuese ku u paraqit më një valle artistike, një valle burrimore dhe një këngë burrimore. Festivali kishte karakterin garues dhe në natën e tretë u ndanë edhe çmimet nga juaria profesionale.
Ansambli DUFLLA ishte më i pregaditur në pjesën e folklorit dhe iu nda çmimi “Grupi Folklorik më i kompletuar”.

Vlenë të theksohet se në muajin Maj ansambli DUFLLA ishte pjesmarrëse në 3 festivale, dy prej tyre me karakter garuese dhe ariti që ti përmbledh të dy çmimet më prestigjioze për ne edhe atë çmimin “Pika më autentike” e festivalit folklorik në Kosovë dhe çmimin “Grupi Folklorik më i kompletuar” në Maqedoni theksoi kryetari Ylber Idrizi.

Fshati Raçe dhe në përgjithësi Derveni karakterizohet me burimin e pashtershëm të valleve burimore dhe këngëve tipike dyzërëshe potencoi Ylber Idrizi si profesionist i muzikologjisë dhe njohës i mirë i folklorit Dervenas, andaj edhe puna e palodhshme e të gjithë anëtarëve të ansamblit tonë është shpërblyer dhe do na inkurajon për të vazhduar me punë të palodhshme drejt sukseseve të reja.Komento

komente

43 Trackbacks & Pingbacks

 1. bonanza178
 2. mp3 juice
 3. สล็อตเว็บตรง แตกง่าย
 4. pg slot
 5. buy colt guns
 6. motorsport
 7. filler
 8. omnadren 250
 9. Rocket League hacks
 10. bonanza178
 11. mejaqq
 12. เครื่องฉีดน้ำแรงดันสูง ยี่ห้อไหนดี
 13. thaibetlink
 14. นำเข้าสินค้าจากจีน
 15. 40fakes.com
 16. แคล้มรัดท่อ
 17. qiuqiu99 slot
 18. Web Hosting
 19. ALLBET
 20. ปั้มไลค์เฟส
 21. แทงบอล 1x2 คืออะไร
 22. ผลิตภัณ์ Relx
 23. marlin dark
 24. ราวตากผ้าคอนโด
 25. federal ammo
 26. สล็อต ฝากถอน true wallet เว็บตรง 888pg
 27. togel hk
 28. rajadamnern boxing stadium
 29. สล็อต pg เว็บตรง แตกหนัก
 30. ป้ายโฆษณา
 31. ขายบ้านพัทยา
 32. huayyim
 33. yehyeh
 34. daftar togel
 35. relax massage
 36. คอนโดใหม่
 37. เช่าเรือสปีดโบ๊ท,เช่าสปีดโบ๊ท เจ้าพระยา,เรือเช่าเหมาลํา เจ้าพระยา
 38. dubbele plooi gordijn
 39. เว็บพนันออนไลน์
 40. Moon bars psilocybin
 41. RFID Warehouse Management
 42. รับออกแบบอาคาร
 43. Native Smokes

Comments are closed.

Po Karikohet…